Чоловік за допомогою металошукача знайшов справжнє джерело вдосконалення військової майстерності вікінгів

Україна

Йому вдалося знайти гру, завдяки якій вікінги опановували військову тактику.

Шахтар за допомогою металошукача знайшов настільну гру вікінгів, за допомогою якої скандинави навчалися військовій тактиці. Гра нагадує шахи, але з однією відмінністю: якщо провести кілька годин за старовинною стратегією, можна споряджати човен для набігів на сусідні землі, інформує Ukr.Media.

Колишній шахтар Мік Ботт до своїх 73 років понад двадцять років прочісує з металошукачем околиці англійського села Торкс. У цих місцях у 872 році вікінги розбили великий табір, щоб перечекати зиму і зі свіжими силами здійснити напад на Англію, а після себе залишили безліч артефактів.

За весь час, що Ботт захоплюється пошуками скарбів, йому рідко посміхалася удача. Зазвичай він задовольнявся монетами, пряжками ременів, брошками і мірними свинцевими гирями, що датуються IX століттям, які не приносили йому особливого прибутку.

Однак на початку вересня Мік виявив під землею поховання з однотипних свинцевих деталей, які відрізнялися від усього, що він раніше викопував у цих місцях.

Зі знахідкою пенсіонер одразу ж вирушив до лондонського аукціонного будинку DNW. Деталі він склав у звичайний пластиковий пакет, тому що не був упевнений у їх значущості, але експерт Найджел Міллс відразу ж визначив, що Ботт зірвав джекпот.

"Він думав, що це гирі, але я був у Музеї Осло і бачив настільну гру вікінгів, і ці фігурки нагадували деталі для неї. Для вірності я зважив усі 37 свинцевих предметів, і їх вага жодного разу не збіглася. Це переконало мене у тому, що це точно не гирі для ваг."

Виявилося, що Ботт, сам того не знаючи, зібрав повний комплект для гри, яку називають "Грою Вікінгів" або "Королівським столом". Вона складається з 37 частин — і короля, і фігур, які відповідають за його захист, і воїнів.

Усі вони рухаються тільки прямо, як тури у звичайних шахах. Той, хто нападає, повинен оточити короля суперника з усіх боків, щоб виграти.

"Королівський стіл" може здатися дуже простою грою, але тому, хто атакує, важко загнати короля і перемогти. Ця гра вчила солдат швидше міркувати на полі бою: аналізувати, що відбувається позаду, збоку і спереду", — пояснив аукціонер.

Спочатку фахівцям вдавалося відшукати лише окремі деталі "Королівського столу" вікінгів, тому Ботт вирішив розлучитися зі своїм скарбом і виставити його на торги. Аукціон розпочнеться 15 вересня з початковою ціною у 800 фунтів.

За словами Міллса, аукціонери чекають від торгів сюрпризів: важко спрогнозувати, скільки грошей у результаті отримає Ботт, оскільки повний набір для настільної гри вікінгів виставлений для продажу вперше.

Оцените статью
Добавить комментарий