Що означає фраза «порожнє кермо» і чи варто нервувати водіям, коли вони її чують

Україна

Іноді деякі фрази автомобільних експертів викликають подив у новачків-водіїв.

Часто, описуючи управління того чи іншого автомобіля, експерти використовують дивні фрази, що викликають у недосвідченого автомобіліста напад паніки, інформує Ukr.Media.

Особливо, коли чуєш це про авто, яким володієш, і до цього ніяких грішків за ним не помічав. Наприклад, фраза "порожнє кермо".

Що за нею ховається, і чи потрібно чогось боятися почувши її?

"Кермо порожнє" — що це означає? Що обід порожнистий або щось інше? Однак головне, на що це впливає і як з цим жити, якщо ви купили автомобіль, а потім прочитали в журналі, що у нього кермо пустувате?

Для фахівців подібні фрази — буденність і наслідок розуміння процесів, що відбуваються в автомобілі під час руху. І щоб бути, що називається, в темі, потрібно трохи розібратися. У нашому випадку, як ви вже зрозуміли, в управлінні автомобілем.

Щоб фраза "порожнє кермо" стала зрозумілою, слід спершу з'ясувати, що означає інше поняття — "зворотний зв'язок".

Рульове кермування автомобіля налаштоване так, що якщо під час руху повернути кермо в одну або іншу сторону, воно самостійно поверталося в своє звичайне положення. Якщо ви звертали увагу, на гоночних авто «нуль» керма позначений рискою на 12 годинах. Для кращого орієнтиру таку ж рисочку, що збігається з тією, що на кермі, малюють і на панелі приладів — так спортсмен краще розуміє, на який кут колеса його автомобіля вивернуті в цей момент. Так ось: кермо при правильному налаштуванні буде намагатися, щоб обидві ці рисочки збігалися.

І це можливо завдяки налаштованому куту між віссю повороту переднього колеса і вертикаллю — кастора. При цьому, чим більше кут повороту керма, тим відчутніше те протидіє зусиллям, які намагаються повернути кермо в нульову зону. Все це називається зворотним зв'язком, і працює в нормальних умовах, а не коли ви на швидкості далеко за «сотню» вилітаєте в поворот з поганим асфальтом на літній гумі.

Сучасні автомобілі оснащені різними підсилювачами рульового управління-це може бути гідравлічне, електричне або комбіноване. Вони полегшують роботу кермом, однак при цьому можуть знижувати якість зворотного зв'язку. Тобто водій може не відчувати себе єдиним цілим з автомобілем, і не відчувати зв'язку між "баранкою" і колесами. Іншими словами: кермо порожнє.

Такий ефект в рульовому управлінні частенько зустрічався на ранніх виробах китайського автопрому. Але на пізніх моделях, настройку шасі яких довіряють професіоналам зі світу спорту, це вже рідкість.

Як рідкість і на автомобілях іменитих автовиробників. Ні-ні, похибка завжди має місце бути, але вона не настільки явна. І саме тому замість жорсткої фрази "кермо порожнє" в тих же автомобільних оглядах, якщо і можна зустріти подібне твердження, то виглядає воно не так грубо — "кермо пустувате". А розуміти цю фразу треба, як нічого страшного.

Оцените статью
Добавить комментарий