Сніданки, від яких немає жодної користі

Україна

Не кожен сніданок є корисним.

У сучасному ритмі життя, коли кілька годин на шлях до роботи стали нормою, важко знайти пів години для приготування правильного сніданку. Ми намагаємося прискорити цей процес, заміняючи правильну вівсянку на "швидкий" аналог або просто купуємо фруктовий йогурт, інформує Ukr.Media.

Йогурт

Як відомо, йогурт може бути різним. Фруктові йогурти, всупереч очікуванням, не є корисними для здоров'я. У них може міститися велика кількість цукру, штучних добавок і ароматизаторів. Для правильного сніданку краще вибирати натуральні йогурти з невеликим терміном придатності. Якщо якийсь виробник обіцяє вам мільйони живих лактобактерій у кожній баночці, то не сподівайтеся, що такий йогурт неодмінно покращить ваше травлення. Річ у тім, що для потрапляння у кишківник бактерії повинні пройти через агресивне середовище шлунку, яке вранці є особливо активним. Та й "10 мільярдів бактерій" у масштабах кишківника — крапля у морі, тому вилікувати проблему з травленням і дисбактеріозом, просто з'ївши йогурт, нереально.

Вівсяна каша швидкого приготування

Щоб вівсянка зварилася за 5 хвилин, цільні зерна очищають від висівок, пропарюють і розплющують. Після цих операцій клітковини у пластівцях залишається зовсім небагато, а додані смакові добавки на зразок цукру та ароматизаторів зроблять такий сніданок майже зовсім марним. Швидкі вуглеводи швидко всмоктуються і вже через кілька годин знову хочеться їсти.

До таких "порожніх" каш можна додати й манну, що складається здебільшого з крохмалю. Швидкі вуглеводи дають вам багато калорій, викликаючи стрибок інсуліну, але також швидко перетравлюються і голод повертається.

Для ідеального сніданку вуглеводи мають бути повільними, які не викличуть стрибок інсуліну до хмар. Тоді організм отримає поживні речовини на кілька годин. Тому під час покупки вівсяної крупи для каш беріть ту, яку потрібно варити не менше за 20 хвилин.

Якщо ж немає можливості готувати, а треба терміново перекусити — то вибирайте каші швидкого приготування, у яких у складі є висівки та харчові волокна, а доданого цукру немає.

Сухі сніданки

Це найбільш універсальна страва, вигадана людиною. "Кільця", "Подушечки" або пластівці можна їсти у будь-якому вигляді, але переважна більшість таких сніданків — справжнє джерело калорій і цукру. Навіть якщо вони виготовлені з "правильних" інгредієнтів, їх складу часто недостатньо для повноцінного сніданку. Крім того, усі інгредієнти під час формування "кульок" і "кілець" перемелюють практично до стану пилу, руйнуючи корисні властивості інгредієнтів, та залишаючи лише глютен і цукор.

Правильний сухий сніданок — мюслі або гранола. Обидва продукти мають більш натуральний склад. За правильного вживання (намагайтеся не їсти понад 100 грамів сухої суміші під час одного приймання їжі, оскільки гранола — досить калорійна) вони принесуть організму тільки користь.

Ковбаса і сосиски

Смажена ковбаса з яйцем на сніданок — класика, але у сучасних ковбасах і сосисках місце білка найчастіше займає соя. Що поганого у сої? Так, загалом — нічого, якщо не враховувати те, що амінокислотний склад соєвого білка більш бідний, ніж у тієї ж яловичини. Додамо курячу шкіру, свинячий жир і хрящі, присмачимо сіллю і десятком різних "Е" та отримаємо середньостатистичну "Лікарську". У такій ковбасі багато жиру, мало білка і купа супутніх речовин, яким ваш голодний шлунок навряд чи зрадіє.

Оцените статью
Добавить комментарий