Супутникові знімки допомогли вченим знайшли 11 невідомих колоній імператорських пінгвінів

Україна

На знімках з космосу пінгвінів визначили по великих плям посліду на морському льоду.

Космічні знімки допомогли вченим виявити кілька нових місць гніздування імператорських пінгвінів в Антарктиді, інформує Ukr.Media.

Екологи назвали відкриття "довгоочікуваним»і "обнадійливим". Воно дозволяє припустити, що популяція даного виду, що відчуває тиск глобального потепління, збільшиться на 5 — 10% і досягне 278 тисяч пар.

Як повідомила прес-служба британського антарктичного товариства (BAS), нові місця гніздування чітко ідентифіковані за кольором морського льоду, який змінює забарвлення через пташиний послід.

З льодовими полями пов'язаний весь життєвий цикл імператорських пінгвінів. І якщо кількість льоду продовжить скорочуватися у зв'язку з сильним нагріванням Антарктиди, як пророкують кліматичні моделі, чисельність птахів сильно впаде.

Один з прогнозів передбачає зниження популяції більш ніж на 50% вже до 2100 року.

У своїй роботі BAS використовувала дані європейського супутника Sentinel-2. На інфрачервоних зображеннях прибережних районів льодового континенту було виявлено вісім нових місць розмноження, а також підтверджено існування ще трьох, про які вчені здогадувалися до появи фотографій високої роздільної здатності.

Таким чином, кількість відомих масових гніздувань імператорських пінгвінів збільшилася з 50 до 61.

2 нові ділянки знаходяться в районі Антарктичного півострова, 3 — на заході континенту і 6- на сході. Всі вони з'явилися в проміжках між існуючими колоніями. Схоже, що групи птахів воліють тримати між собою відстань не менше 100 кілометрів.

Вчені відзначили, що не можуть точно підрахувати кількість пінгвінів по космічних знімках, але постараються оцінити їх загальне число в колоніях за розміром скупчень птахів.

  • «Це гарні новини, тому що зараз пінгвінів більше, ніж ми думали», — слова фахівця з дистанційного зондування BAS доктора Пітера Фретвелла.

Однак, за словами вченого, ситуація не виглядає простою. Всі нові місця гніздування розташовані за межами районів зі стабільним морським льодом, таких як море Ведделла і море Росса. Пінгвіни обрали ділянки північніше, де льодові поля вразливі, і, ймовірно, незабаром можуть постраждати в результаті потепління.

Успіх розмноження імператорських пінгвінів залежить від наявності так званого припаю — полів морського льоду, прикріпленого до мілини, великих айсбергів або узбережжя. Він низький і плоский, а тому є ідеальною поверхнею для відкладання яєць і їх висиджування. Там також зручно виховувати пташенят в перший рік їхнього життя.

Однак час існування такого льоду має бути тривалим — не менше 8 або 9 місяців. Лише в цьому випадку нове потомство виживе. Якщо лід утворюється занадто пізно або розпадається занадто рано, молодих птахів винесе в море до того, як вони будуть до цього готові — втратять свій пух і відростить водонепроникне пір'я.

Проблеми можуть виникнути і у дорослих пінгвінів. Антарктичним літом — в січні і лютому — вони линяють і ризикують потонути, якщо припай розтане раніше, ніж з'явиться оперення, відповідне для плавання.

Тенденції розвитку морського льоду в Антарктиці в останні десятиліття були досить стабільними, хоча і з деякими великими регіональними зрушеннями. Але кліматичні моделі передбачають значні втрати вже в цьому столітті. Експерти вважають, що навіть при кращому сценарії виконання Паризької угоди — якщо глобальна температура підвищиться не більше ніж на 1,5 °C в порівнянні з доіндустріальними часами — чисельність імператорських пінгвінів зменшиться як мінімум на третину протягом життя наступних трьох поколінь.

Ця страшна перспектива спонукала вчених у 2019 році закликати до підвищення природоохоронного статусу імператорських пінгвінів. В цей час вони класифікуються Міжнародним союзом охорони природи як вид, що знаходяться під загрозою зникнення.

Оцените статью
Добавить комментарий