Ці 4 процедури щодо догляду за виноградом варто встигнути зробити до середини вересня

Україна

Початок вересня — важливий період для догляду за виноградом.

На ранніх сортах урожай майже зібраний. У черзі середні та пізні сорти. Але це не означає, що роботи у винограднику обмежуються збором врожаю. Необхідно провести ще чотири важливих заходи, інформує Ukr.Media.

Полив

Зазвичай полив винограду за умови розм'якшення ягід припиняють. Тоді плоди менше розтріскуються і раніше достигають. Якщо погода стоїть спекотна і посушлива, то виноград все одно треба поливати. Меншими дозами, ніж зазвичай, але полив необхідний.

Підживлення

Виноград необхідно підживити добривами, що не містять азот. У цей період поза конкуренцією монофосфат калію. Для позакореневої обробки достатньо 15-30 г на 10 л води.

Якщо добриво треба внести під коріння, використовують дозування у два-три рази вище і поєднують його з поливами.

Під час достигання ягід виноград треба підживити по листю "виноградною сумішшю": 3 г борної кислоти розведіть у невеликій кількості гарячої води, додайте 1 г марганцівки, 20 г сульфату калію і 30 г суперфосфату. Отриману суміш розведіть у 10 л води.

Після неї внесення добрив треба продублювати і під коріння, використовуючи 60 г суперфосфату, 30 г сірчанокислого калію і розчин мікроелементів (Майстер, Новоферт Ягода, Кеміра), згідно з інструкцією.

Захисна обробка

Обприскувати у період достигання вже не можна, але народні засоби у цей час поза конкуренцією. Якщо виноград вражає сіра гниль, то на 10 л розведіть 2 г йодистого калію або 80 г харчової соди.

Якщо помітили ознаки мілдью, то застосовуйте на 10 л води 5-7 г марганцівки. Через два тижні обприскування бажано повторити.

Не менш ефективне і ручне видалення з грон ягід, що луснули і загнили. Процедура копітка, але дає відмінні результати.

Обрізка винограду

У цей час щосили карбують лози. Тобто обрізають верхівки, які переросли шпалеру. Робота проста і швидка та не треба напружувати звивини. Проте результати відмінні. Виноградні шпалери стоять стіною, усе живлення йде на достигання ягід і достигання лоз. Дуже потрібна і корисна процедура.

Карбування не проводять на пошкоджених хворобами кущах, за посушливої і спекотної погоди, а також на ділянках з близьким заляганням ґрунтових вод.

Оцените статью
Добавить комментарий