Цікаві автомобілі від компаній, які ну дуже далекі від автопрому

Україна

Тачки від гігантів ринку побутової електроніки, виробників роялів і пилососів.

Майже всі світові автомобільні бренди у нас на слуху. Практично всіх автовиробників ми знаємо в обличчя. Але бувають і такі випадки, коли розробкою транспортних засобів займаються зовсім не профільні фірми, інформує Ukr.Media.

Ні, ми не будемо згадувати банальні випадки, типу того, що французи з "Пежо" починали з виготовлення сокир та пил. "Тойота" зробила ім'я на ткацьких верстатах, а "Опель" взагалі-то був світовим лідером у виробництві велосипедів. Це все зрозуміло.

Але що ви скажете про тачки від гігантів ринку побутової електроніки, виробників роялів і пилососів?!

Siemens

Так-так, очі не брешуть тобі. Це автомобіль марки Siemens. І, можливо, ви здивуєтеся ще більше, дізнавшись, що це електромобіль! У нульових роках XX століття було випущено близько півсотні таких Siemens Elektrische Victoria. З максимальною швидкістю в 30 км/год і запасом ходу близько 80 км. Ціна? Просто космос. Від 11 тисяч марок, у той час, як місячний оклад кваліфікованого робітника становив 150 марок. Ось вам і відповідь на питання, чому «Сіменс-автомобіль» не злетів.

Steinway

Це, мабуть, ще крутіше. В кінці XIX століття найвідоміший виробник дорогих роялів і піаніно фірма Steinway купила в Німеччині ліцензію на випуск автомобілів Daimler, а пізніше і Mercedes. Хто знає, як повернулося б колесо автомобільної історії, якби 14 лютого 1907 року завод американського "Мерседеса" не загинув у вогні страшної пожежі. Від цього удару "піаністи" так і не оговталися, випуск автомобілів повністю припинили в 1913-му.

Yamaha

Раз вже ми заговорили про виробників музичних інструментів, то як забути про «Ямаху»? Насправді японці випускають прекрасні мотоцикли, а також відомі своїми двигунами для спортивних і гоночних авто. Ще з регулярністю раз у 20 років Yamaha вирішується на випуск власного суперкара, а тоді різко здає назад. Так було і з Yamaha OX99-11. Прототип побудували, а серійну версію — ні. Втім, враховуючи сумнівні естетичні переваги тачки, може, і це на краще?

Samsung

Ні, це не "Аркана". Вірніше, не зовсім вона. У Кореї добре нам знайомий купеподібний кросовер Renault продається під ім'ям Samsung XM3. Все тому, що Samsung Motors входить до складу альянсу Renault Nissan Mitsubishi. Чому ж ми не бачимо "самсунги" з колесами на наших дорогах? Все просто: продаються вони тільки в Південній Кореї.

LG

Ну, де "Самсунг", там і LG. Вірно?. Насправді LG ґрунтовно загруз не лише у виготовленні телевізорів і мікрохвильовок, але і в автомобільному бізнесі. Перш за все — як постачальник комплектуючих. Але на початку 2020-го на виставці споживчої електроніки в Лас-Вегасі (CES-2020) корейці показали і свій проєкт офісу на колесах з автономним управлінням. Кажуть, всього через 10 років ніщо не завадить йому стати серійним.

Google

Apple, наприклад, так і згорнув розробку свого автомобіля, а ось Google допиляв проєкт. Ну як допиляв. нескінченно милий, але приблизно такий же безглуздий Waymo Firefly був створений для відпрацювання технологій безпілотного водіння. Ці "комашки" довгий час бігали по дорогах навколо штаб-квартири Google, але в підсумку їх відправили на пенсію. Свої подальші розробки по частині автопілотування Google буде тестувати на звичайних автомобілях. Так дешевше і зручніше.

Boeing

Ніби у "Боїнга" мало проблем з "Дрімлайнерами ", але тепер американці підписалися на створення літаючого автомобіля! Це спільний проєкт з Porsche, в якому німці відповідають за їздову частину, а американці — за льотну. Але час покаже чи вийде щось з цього дуету.

Nvidia

Nvidia — це перш за все комп'ютерні комплектуючі. Причому тут автомобілі? Ну при тому, наприклад, що Nvidia Roborace — гоночний автомобіль, якому не потрібен пілот. Він проходить найкрутіші повороти сам і з кола в коло робить це зі стабільністю, яка людині і не снилася! Ще до спалаху пандемії COVID-19 Nvidia погрожувала влаштувати справжню гоночну серію з «роборейсерів». Цікаво буде поглянути, що з цього вийде.

Ineos

Ineos — не дуже знайоме в широких колах ім'я. Проте це одна з найбільших і найуспішніших хімічних компаній світу. Її власник сер Джим Раткліфф не лише найбагатша людина Великобританії, але і автомобільний фанат, який, як і деякі з нас, вважає, що індустрія повернула не туди. Тільки на відміну від нас Джим не просто про це думає, але і щось робить.

Позашляховик Ineos Grenadier — це відповідь Раткліффа на новий "Дефендер" від Land Rover, який, на думку хімічного магната, розгубив свою привабливість, ставши напханим електронікою рядовий автомобіль. Grendier ж, навпаки, втілює все найкраще зі старої автомобільної школи: товстенна рама, невбивані мости і чумові можливості буксирування. "Гренадер" ось-ось повинен вийти на ринок. Може статися, ми на порозі головної позашляхової сенсації десятиліття!

Sony

Найцікавіше в автомобільному проєкті "Соні" — це те, що ще під час презентації в січні 2020-го представники компанії поспішили відкинути будь-яку ймовірність серійного випуску моделі. Виходить, будемо чекати його в шоурумах вже через 3-4 роки?

Dyson

А ось автомобіль-пилосос ми, на жаль, так і не побачимо. Відома тобі фірма "Дайсон" дуже серйозно підійшла до проєкту створення власного електрокара. Переманила досвідчених інженерів і управлінців, включаючи, наприклад, президента Infiniti Рональда Крюгера. Отримала державний грант на розробку і навіть побудувала прототип. А тоді, все гарненько підрахувавши виробник дав задню.

Занадто дорого, занадто складно, занадто неясні перспективи. Автомобільний проєкт «Дайсон» офіційно закритий.

Оцените статью
Добавить комментарий